Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkování ZTP

Autor Faltín Bohumil
Předmět parkování ZTP
Dotaz Jsem pacient ZTP,chci se zeptat na parkování ve fakultní nemocnici Ostrava.Jdu na vyšetření na (spánkové studio),tudíž musím parkovat i přes noc(1 den).Mám toto parkování jako ZTP zdarma? Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Faltíne,

je to tak, že žádný zákon nestanoví, že držitel průkazu ZTP má nárok na bezplatné parkování. Správce parkovacího místa může rozhodnout, že lidé s průkazem nebudou platit parkovné, ale je to na jeho rozhodnutí. Znám nemocnice, kde se parkuje zadarmo, aole i nemocnice, kde i držitelé průkazu ZTP platí poplatek za parkování. 

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.