Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkování v Praze po zavedení placených zón

Autor Tomášková
Předmět Parkování v Praze po zavedení placených zón
Dotaz Dobrý den, do práce autem nejezdím, ale když potřebuji např. odvézt ráno do speciální školy dítě s průkazem ZTP/P (obvykle ho vozí manžel), tak to jinak nejde. Ale pak zřejmě musím zaparkovat auto před zaměstnáním, abych byla včas v práci jen za úplatu? Sice bych mohla zaparkovat vozidlo na sdruženém stání pro invalidy - máme značku O7, ale tam bych už přijela bez dítěte, takže už bych byla obětí policejní pokuty. Bydlíme ve vedlejší městské části, takže rezidentní parkování je vyloučeno. To nám tedy rozdělili Prahu, teď už jenom, kdy budou mýtné brány mezi městskými částmi a začne se i vybírat mýto?! Kam jsme to dopracovali? Máte nějaký nápad, jak tohle řešit, či příspěvek na péči se má používat na placení za parkování, neb ten na mobilitu je rozhodně směšný.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Tomášková,

 máte pravdu s tím jak je nyní upravováno parkování v Hlavním měste. NRZP ČR jedná s magistrátem o zvláštním statutu pro držitele průkazu ZTP nebo ZTP/P. Bohužel se zatím nepodařilo moc toho vyjednat. Budeme se nadále snažit.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.