Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkování v modrých zónách

Autor Mirek
Předmět parkování v modrých zónách
Dotaz

Přeji hezký den. CHtěl bych se zeptat jaký je přesný výklad vyhlášky ohledně parkování označených invalidních vozidel v tak zvaných modrých zónách parkování. Můj problém tkví v tom, že pravidelně navštěvuji jedenkrát za dva týdny kamaráda který bydlí na letné kde je použita v hojné míře modrá zóna. Je pravda, že je zřízené placené parkoviště u Technického muzea, ale pro mne jako pro invalidu je veliký problém až zkoro nemožný výkon z tohoto parkoviště se dostat k domu mého přítele jelikož před jeho domem je právě ta modrá zóna. Proto můj dotaz zní můžu zaparkovat před jeho domem na cirka dvě hodiny beze strachu, že mi policie auto odtáhne? V případě že to není možné, nebylo by od věci iniciovat pražský magistrát aby upravil podmínky pro parkování tělesně postižených osob v modrých zónách. Připadá mi to jako diskriminace postižených jelikož v tomto případě by jim bylo technicky zakázáno navštěvovat své známé a příbuzné což podle mého názoru již hraničí z omezováním osobní svobody. děkuji předem za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Mirku,

vyhláška parkování vozidel, označených parkovacím průkazem, na modrých zónách vůbec neřeší. Při zavádění modrých zón v Praze byla dohoda mezi Magistrátem a NRZP ČR, že v těchto zónách bude tolerováno parkování označených vozidel parkovacím průkazem. Samozřejmě, že se tím nemá na mysli trvalé parkování. Docela to funguje.

S pozdravem Václav Krása