Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkování v modré zóně

Autor Jan Řeřicha
Předmět Parkování v modré zóně
Dotaz Dobrý den, jsem držitelem průkazu ZTP a odbor dopravy MÚ MČ Prahy 2 mě odmítá uznat slevu za rezidenční parkování z důvodu, že auto není registrováno na mě ale na manželku, se kterou žiji ve společné domácnosti. Domníval jsem se, že mohu s vozidlem patřícím blízké osobě využívat všechna práva plynoucí z vlastnictví průkazu ZTP. Děkuji předem za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Řeřicho,

průkaz ZTP ze zákona nestanoví automaticky slevu na parkování a je to vždy na rozhodnutí daného města. Pokud však je vozidlo registrováno na manželku a nikoliv na Vás, tak s názorem magistrátu moc nepohnete. Ze zákona je sleva na dopravě ale jinak všechny ostatní slevy jsou vždy na rozhodnutí provozovatele nebo majitele dané lokality. V této věci Vám asi více nepomůžu. Musíte s Prahou 2 vyjednávat a zkusit je přesvědčit, že vozidlo, i když je ristrováno na manželku, slouží především Vašim potřebám a pro Vás je částka rezidenčního parkování bez slevy sociálně neúnosná.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.