Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PARKOVÁNÍ V MODRÉ ZONĚ

Autor JANA PŘIBYSLAVSKÁ
Předmět PARKOVÁNÍ V MODRÉ ZONĚ
Dotaz

Dobrý den,

mám dotaz jestli mohu parkovat v modré zoně, když jedu na návštěvu. Mám kartu ZTP a za sklem auta parkovací kartu pro invalidu.

Moc Vám děkuji za odpověď  Jana Přibyslavská

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Přibyslavská,

v modrých zónách smí parkovat pouze rezidenti, kteří mají zaplacen poplatek za parkování. Úřady MČ Prahy vydávají speciální karty pro osoby se zdravotním postižením, které v modré zóně potřebují parkovat z důvodu zaměstnání nebo studia. Osoba, která je držitel ZTP nebo ZTP/P a bydlí v modré zóně, si může koupit další parkovací karty pro asistenční služby, případně návštěvy, jinak to možné není.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji