Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkování v místě bydliště

Autor Miroslav Martínek
Předmět parkování v místě bydliště
Dotaz

Dobrý den, chtěl bych se zeptat: maminka je několik let nevidomá. V místě bydliště máme parkovací místo.  Chci podotkonout, že máme s maminkou stejné trvalé bydliště, jen nebydlíme v jednom bytě. Do této doby mohli parkovat na tomto místě i sourozenci (spz byli na dodatkové tabuli). Po vyřízení nového půkazu mi bylo sděleno: 1.)že na tomto místě mohu parkovat já, když máme stejné trvalé bydliště; a posléze mi  bylo sděleno: 2.) že bych tam mohl parkovat, jen v případě, že sdílím s maminkou jeden byt. Zajímalo by mne jak je to po změnách ve skutečnosti. Děkuji za odpověď. S pozdravem p. Martínek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Martínku,

nový průkaz ZTP ani případně nový parkovací průkaz nic takového nestanoví. T může být pouze  rozhodnutí Vaší obce, ale zákon nic takového nestanoví. Parkovací místo je na SPZ a nikoliv na občana.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji