Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkování pro ZTP Masarykovo náměstí Rokycany

Autor Roman Šenkýř
Předmět Parkování pro ZTP Masarykovo náměstí Rokycany
Dotaz Dobrý den. Město Rokycany zřídilo v centru na Masarykově náměstí nová parkovací místa, s tím, že určitá část těchto míst je vyhrazena pro držitele karet ZTP, ZTP/P s tím, že nejsou vyjmuti z povinnosti platit. Množí se zde dotazy od parkujících občanů s těmito průkazy, zda-li město má právo požadovat po nich parkovací poplatek. Předem srdečně děkuji za Vaše vyjádření s případným odvoláním na příslušný předpis (zákon). Roman Šenkýř

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Šenkýři,

žádný právní předpis nestanoví, že by držitelé ZTP nebo ZTP/P byli osvobozeni od parkovacích poplatků. Záleží na provozovateli parkoviště, zda sleví nebo odpustí parkovací poplatky těmto osobám, ale držitelé průkazu nemohou vyžadovat jejich neplacení.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji