Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkovani pro zdrav.posti.manzelky

Autor jiri bulicka
Předmět parkovani pro zdrav.posti.manzelky
Dotaz

manzelka neni ridicka ale je drzitelem vozu jenam odepreno na dalsi rok proni parkovani je drzitelem prukazu ztp platnonost trval dekuji za vasi odpoved

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Buličko,

nerozumím termínu, že jí bylo odepřeno parkování. Pokud se jedná o parkovací místo před bydlištěm, tak to je věcí MÚ a zákon nijak nestanoví, že obce jsou povinny takové místo u držitelů průkazu ZTP zřizovat.

Pokud jde o parkovací průkaz, tak ten by Vám měla vydat obec s rozšířenou působností, pod kterou spadáte, a to na základě průkazu ZTP. To by také neměl být žádný problém. parkovací průkaz vydává odbor sociální péče Vaší obce s rozšířenou působností. je potřeba mít s sebou jednu průkazovou fotografii a průkaz ZTP.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.