Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkování pro postižené

Autor Dagmar Šebestová
Předmět Parkování pro postižené
Dotaz

Vážený pane Kráso,

mám na Vás dotaz, jestli je postižený občan povinen parkovat na pro něj vyhrazeném a řádně zkolaudovaném místě? Stal se případ, kdy postižený stál na běžném parkovacím místě s odůvodněním, že na místě pro postižené svítí sluníčko. Tím ovšem zabírá řádné místo na parkovišti. Je to ošetřeno nějakými právními předpisy?

Děkuji za odpověď.

Dagmar Šebestová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šebestová,

 

Váš dotaz považuji za vtip. Vhrazené parkoviště je možnost využití. Žádný zákon neurčuje používat místo vyhrazeného parkování .

S pozdravem Václav Krása