Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkování pro OZP/P

Autor Zuzana Kellerová
Předmět Parkování pro OZP/P
Dotaz

Dobrý den,

ráda bych si ujasnila jednu věc ohledně parkování na kterou mi nikde nejsou schopni jednotně odpovědět. Jsem OZP a vlastním tedy kartičku k autu. Jelikož potřebuji parkovat v jiné části Prahy než na kterou mám parkovací kartu, potřebuji tedy stát jinde. Před mou prací není jiná možnost než modrá zóna nebo placené parkoviště na které opravdu finančně nemám. Jaké mám možnosti? Kontaktovala jsem i příslušnou část Prahy, zda by mi udělili vyjímku, ale bohužel jsem neuspěla. Mohu tedy jako invalida zastavit i na placeném parkovišti či na modré zóně? Jaké mám vůbec možnosti? Děkuji za upřesnění, pěkný den

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kellerová,

bohužel odpověď na Vaší otázku nemám. Když se v Praze zaváděly modré zóny, tak NRZP ČR uzavřela dohodu s MHMP, že OZP, které mají parkovací průkaz, budou tolerováni, pokud budou po určitou dobu stát v této zóně. To už je však poměrně dlouho, několikrát se vyměnilo vedení Prahy a tak nevím zda je tato věc ještě v platnosti. Je těžké Vám něco doporučit, ale možná byste mohla parkovat na modré zóně a v případě kontroly se pokusit s magistrátem si věc vysvětlit.

S pozdravem Václav Krása