Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkovani, prednost u doktora

Autor Vojtech
Předmět parkovani, prednost u doktora
Dotaz Dobry den pane Kraso, mel bych na Vas par dotazu. Za prve by me zajimalo, jak to mam jako drzitel prukazu ZTP/P a s radne oznacenym autem s parkovanim na placenych parkovistich, jestli sem toho sprosten uplne, nebo castecne, nebo platim jako kazdy obcan...? Dale jak to mam lekare, zda jako drzitel prukazu mam narok na prednost pri cekani na kontrolach, prohlidkach, at uz u sveho vseobecneho lekare, nebo v nemocnici..? A posledni vec, je odebrrani prispevku na peci v dobe hospitalizace. Pokud napr. pojedu na opakovany rehabilitacni pobyt na dobu delsi jak mesic [napr. 6 tydnu], tak jestli me vemou ten prispevek pouze za ten jeden mesic, nebo za kazdy zapocaty a nebo kdyz pojedu na dobou min jak mesic [napr. 28 dnu], tak zda me prispevek zustava, zkratka jak to je. mnohokrat dekuji za odpoved a preji vse dobre v.m.

Odpověd na dotaz:

Dobrý den pane Vojtěchu,

držitel průkazu ZTP/P nemá automaticky nárok na slevu na parkovišti. Záleží na provozovateli parkoviště, zda takovou slevu na průkazku umožní. Nárok na přednost při ošetření u lékaře není vůbec uzákoněna a těžko jí lze vynucovat. Výplata příspěvku na péči se pozastavuje až po třiceti dnech a vždy pouze na čas, který je nad oněch třicet dní.

S pozdravem Václav Krása