Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkování před poliklinikou

Autor Miroslava Kolinkova
Předmět parkování před poliklinikou
Dotaz Dobrý den, jsem držitelka průkazu ZTP/P, včera mě manžel vezl k lékaři. Městský policista nám chtěl dát pokutu s tím, že nesmíme ani přijet k poliklinice Mazurská v Praze 8, s tím, že před polikliniku je zákaz vjezdu a nejsou tam vyhrazená místa a před námi dal pokutu i taxíku. Nakonec vše řešil pokutou s tím, že až tam bude jiný policista, pokutu dostaneme. Na můj dotaz, co mám tedy dělat, nereagoval. Jak mám v takovém případě postupovat? Děkuji za odpověď. Kolínková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kolínková,

na takovouto aroganci se těžko dá nějak reagovat. Doporučuji Vám se obrátit na vedení polikliniky, případně na správce budovy a upozornit ho na to, že pro osoby imobilní je poliklinika nepřístupná. Možná by stálo za to obrátit se i na vedení MČ Praha 8, protože je velmi pravděpodobné, že tato budova je v jejich majetku a především MĆ spravuje nebo rozhoduje o zřízení vyhrazených parkovišť a umístění značek, které umožňují vjezd k poliklinice.

Docela by mě zajímala odpověď MČ Praha 8, proto budu rád, když mi výsledek Vašeho dotazu sdělíte na v.krasa@nrzp.cz.

S pozdravem Václav krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji