Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkování na zónách v Praze

Autor Petr Svěrák
Předmět Parkování na zónách v Praze
Dotaz

Dobrý den, rád bych podal podnět k jednání s magistrátem o pražském parkování s vyjímkou pro ZTP, ZTP/P.

Dnes jsem si vyzvedl na poště obsílku s výzvou na uhrazení pokuty za parkování. Mám ZTP průkaz i označené vozidlo. Byl jsem registrován automatickým motorizovaným autem. K incidentu došlo v Olšanské ulici v Praze, ale tam se pohybuju jen v případě, když jdu na poštu, nebo v sousedství je sociální správa. U pošty jsou 3 vyhrazená stání, ale když jsou obsazena, tak jsem nucen riskovat.

Je zajímavé, že před zónami platilo, že držitel označení ZTP mohl parkovat na místech, kde ostatní nesmí a dokonce mohl jet do zákazu vjezdu, pokud je dodatková tabulka zásobování.

Proč toto neplatí dále???

 

Děkuji, s pozdravem Petr Svěrák

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Svěráku,

máme s MHMP určitou dohodu, že každý držitel průkazu ZTP a Parkovacího průkazu se může nahlásit na magistrát a jeho auto nebude tím speciálním vozidlem s kamerami detekováno jako vůz, který parkuje na zakázané zóně. NRZP ČR si tento problém uvědomuje a proto v této věci také s MHMP jedná.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji