Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkování na vyhrazeném místě

Autor Jan K.
Předmět Parkování na vyhrazeném místě
Dotaz

Dobrý Den, jak se díváte na zneužívání parkovacích míst pro zdravotně postižené? Nejsem zdravotně postižený a všiml jsem si, že MP u nás v obci místa pro zdravotně postižené nekontroluje. Rozhodl jsem se proto udělat si vlastní průzkum v této věci a parkoval na místech pro zdravotně postižené od 1.3. do 30.4. tj. 2 měsíce a výsledek je tristní. Jezdil jsem po celé ČR a parkoval buď bez průkazu nebo se starým průkazem s vymyšleným číslem, který je ručně nakreslený. Pouze dvakrát mi bylo odtaženo vozidlo a to dokonce u TESCA  a na sídlišti ve městě s 10000 obyvateli(v obou případech stejné město). MP v tomto městě byla naprosto nekompromisní a po mém dotazu, že nejde o až takový přestupek vždyť tam nikdo neparkuje atd. běžně se to děje mi bylo řečeno, že to místo je vyhrazené a já nemám nárok rozhodovat zda tam nikdo neparkuje a u nich se to neděje. Pokuta ve správním řízení byla v obou případech 10000 Kč. Skutečně chválím. Ale v ostatních městech si mě všimla jednou Policie ČR, která však měla jen jediný dotaz a to jestli jsem před jízdou nepožil alkoholický nápoj. Proč také proti tomuto poměrně rozšířenému nešvaru nebojujete více?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jane,

Váš průzkum by mě velmi zajímal a NRZP ČR by z toho mohla udělat nějakou mediální prezentaci, společně s Vámi. Zneužíváíní parkovacích karet a parkovacích míst nás trápí. Chtělo by to opět nějakou medializaci tohoto problému. Pokud byste měl zájem o tuto spolupráci, prosím napište mi na adresu v.krasa@nrzp.cz

S pozdravem Václav Krása