Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkování na místech vyhrazených

Autor Šárka Lasslopová
Předmět parkování na místech vyhrazených
Dotaz

Dobrý den,mám hendikepovanou dceru,která je imobilní a je držitelkou parkovací karty,ale mnohdy nemůžeme na vyhrazených místech zaparkovat,protože jsou obsazena vozidli bez označení parkovací kartou ZTP.Velice často tento problém řeším s městskou policií v Bílině a v Litvínově a v obouch těchto městech jsem s jednáním strážníků městské policie znechucena.Dokonce mi bylo strážníkem mp v Bílině řečeno,že to není jeho starost,že  je to soukromí pozemek a že je to špatně označeno,protože vodorovná značka není v modrém rámečku.Chtěla bych proto vědět,proč tedy tato místa jsou vyhrazena pro invalidy,když ani ti kteří by měli vyžadovat dodržování zákona a předpisů nejsou ochotni toto řešit.Připadám si,jak ten největší blbec,když se s měšťákem dohaduji o tom,aby řešil přestupek a on čeká až odjedu a neřeší stejně nic.Myslím,že by toto mělo být trestáno nejen pokutou,ale i body a mělo by se toto důsledně dodržovat,ale pro měšťáky v obouch těchto městech jsem zřejmě už jen ženská,která zase otravuje.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lasslopová,

obsazení vyhrazeného parkovacího místa je jednoznačné porušení zákona o provozu na pozemních komunikacích a je stanovena pokuta až do výše 10 000 Kč. Pokud městský strážník nereaguje na upozornění, doporučuji Vám zavolat na 158 policii a vyzvat je ať konají. Oni mohou dát auto odtáhnout a stanovit pokutu. Případ se potom řeší v přestupkovém řízení. Také můžete podat na vedení Vašeho města stížnost na městského strážníka, protože on může dát překážajícímu vozu tzv. botičku a potom mu uložit pokutu.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.