Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkovaní na místech pro rezidenty

Autor Jan Stanek
Předmět Parkovaní na místech pro rezidenty
Dotaz

Vazeny pane Kraso,

dekuji Vam za Vasi odpoved na muj dotaz.

Jenom si potrebuji overit, ze jsem pochopil spravne a v plne siri Vasi odpoved.

Pokud budeme mluvit o tzv. modre zone, tj. parkoviste pro rezidenty v konkretnim obvodu Prahy, tak pokud se nejedna o parkoviste pro nejakeho konkretniho rezidenta, napr. nejakou fy, tak drzitel parkovaciho prukazu pro osoby se zdravotním postizenim muze v teto zone zaparkovat na potrebnou dobu.

Muzete me jeste odkazat na konkretni vyhlasku ci pravni normu, ve ktere ma vyse uvadene oporu?

Jeste jednou dekuji za odpoved a preji prijemny den,

 

Jan Stanek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Staňku,

žádná vyhláška není, která by umožňovala púarkovat v modré zóně. Je to jakási neformální dohoda mezi magistrátem a NRZP ČR. někdy se však stane, že je držitel z modré zóny vykázán nebo odtažen. Tomu však nedokážeme zabránit.

S pozdravem Václav Krása