Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkovaní na místech pro rezidenty

Autor Jan Stanek
Předmět Parkovaní na místech pro rezidenty
Dotaz

Dobry den pane Kraso,

dovolte mi strucnou otazku.

Muze nebo ma opravneni parkovat ridic, ktery je drzitelem parkovaciho prukazu pro osoby se zdravotním postizenim i na tzv. miste pro rezidenty, napr. na Praze 1 nebo 2?

Pripadalo by mi to logicke, pokud ano, ale nikde jsem vyjadreni k teto veci nenasel.

Predem Vam dekuji za odpoved a preji prijemny den,

 

Jan Stanek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Staňku,

pokud je vyhrazené parkoviště pro konkrétního rezidenta, tak držitel parkovacího průkazu na tomto místě nemůže stát, protože je to zpravidla místo extra placené.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.