Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkování na místě ZTP osoby blízké

Autor radan Křížek
Předmět Parkování na místě ZTP osoby blízké
Dotaz

Dobrý den, pane Krása.Moje maminka je držitelem průkazu ZTP a parkovacího průkazu. Vozím ji po doktorech, obchodech, do lázní a všude kam potřebuje.Zbytečně, i když je se mnou a má u sebe obě katy, zaparkuju někdy i mimo vyhražená mista pro ZTP. Nyní nastal problém, když jsem jel pro mou maminku, nebylo kde zaparkovat a jediné místo na sídlišti bylo na Vyhrazeném místě pro ZTP.Bylo to místo označené pro stání SPZ bez registrační značky, takže tam může parkovat kdokoliv s kartou SPZ. Musela u nás přespat a parkovací kartu jsem měl v autě za oknem. Ráno jsem se chystal odvézt maminku do obchodu a domů a zrovna zvonila unás paní, že neoprávněně stojím na vyhrazeném místě, že volala městskou policii,zjistila moje jméno a adresu,že to vše dzokumentovali a dávají to na přestupkovou komisi. Paní tvrdila, že maminka není majitel ani provozovatel vozidla a že máme přeparkovat ,že tam nemám co dělat a že ona nemá kde zaparkovat. Jak to tedy je s tím stáním, když je maminka stále se mnou ? Děkuji za odpověď. Radan

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Křížku,

parkovací karta a průkaz ZTP jsou na jméno a nikoliv na vozidlo. Jestli-že jste parkoval na vyhrazeném parkovacím místě a za oknem byl parkovací průkaz, tak je vše v pořádku. Přivezl jste svojí mamínku, ta má parkovací průkaz, tak jste mohl na vyhrazeném parkovacím místě parkovat. Takto také argumentujte v případě, že budete předvolán na přestupkovou komisi.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.