Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkovaní na komunikaci

Autor Sochorová Ludmila
Předmět parkovaní na komunikaci
Dotaz

dobrý den manžel je po třech operacích páteře chdí o dvou franc.holích má od roku 1995 ZTP pro těžké poškození pohybového ústrojí a je i plném inv.důchodě,před domem parkujeme vozem ze kterého vždy schováme znak ZTP neboť nám jej již několikrát vykradli nebo poškodili ostatní zaparkované auta poškozená nebyla. Otázka: je možné dostat vyjímku na parkování když komunikace nespnuje dle zákona šířku pro parkování, dostáváme pokuty za parkování

                                                                                      Děkuji za odpověď Sochorová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Sochorová,

pokud by Vaše auto při parkování bylo překážkou průjezdnosti komunikace, tak žádnou vyjímku dostat nemůžete. Vyhrazené parkování může být pouze v místě, kde parkující auto neohrožuje ostatní účastníky silničního provozu.

S pozdravem Václav Krása