Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkování na chodníku

Autor Helena
Předmět Parkování na chodníku
Dotaz

Právě jsem přijela z Teplicke polikliniky, kde jsem dostala pokutu za parkování na chodníku i když to bylo po dobu nezbytně nutnou. Všechny místa pro invalidy byly obsazené ,tak jem se postavila u vchodu na chodník kde chodci měli dostatek prostoru (1,5m před autem a 1m za autem).Můžu tak parkovat a jak dlouho znamená po dobu nezbytně nutnou (policista tvrdí 3 min ,ale to nestačím vylézt ani z auta) Děkuji Helena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Heleno,

i když máte parkovací průkaz, nemůžete parkovat na místech, kde není vyznačené parkoviště. Chodník není místo na parkování. Bohužel, v tomto případě Vám nemohu nic poradit.


S pozdravem Václav Krása

Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.