Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkování blízké osoby s průkazem ZTP

Autor Milena Raková
Předmět parkování blízké osoby s průkazem ZTP
Dotaz

Dobrý den, mám otce ve věku 88 let sluchově postiženého s průkazem ZTP. V Praze 3 zavedli modré zóny, sama bydlím na Jižním Městě. Když vezu otci jídlo, vyprané prádlo, nebo mu jedu uklidit, nebo ho ostříhat, nebo potřebuji zaparkovat předtím, než ho vezu k lékaři, nemám kde zaparkovat. Nebylo by možné na dobu, kdy se o otce starám, před jeho domem, si dát na auto jeho průkaz ZTP? Není-li to možné, jak je možné vyřešit parkování?

Děkuji za radu.

Milena Raková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Raková,

pokud má Váš otec průkazku ZTP a označení O 1, tak po dobu nezbytného stání byste mohla označení na vozidle použít. Upozorňuji jen, že použití označení musí být jen v souivislosti s Vašim otcem, jinak se jedná o zneužití a pokuta je až 10 000 Kč.

S pozdravem Václav Krása