Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkování a dálniční známka

Autor Chvojka Josef
Předmět Parkování a dálniční známka
Dotaz Dobrý den, chtěl bych se zeptat - jedeme se ženou na Slovensko a žena je vlastníkem karty ZTP, zda můžeme parkovat na Slovensku na vyznačených místech k tomu určených s touto kartou? A zda na dálnicích na Slovensku si musíme koupit dálniční známku.? Děkuji za odpověď.Zdraví Chvojka J.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Chvojko,

tato otázka se pravidelně opakuje a odpověď je pořád stejná. Držitel našeho Evropského parkovacího průkazu a průkazu ZTP musí platit na Slovesku, ale i všech Evropských zemích dálniční poplatky. Na Slovensku však můžete s tímto průkazem parkovat na vyhrazených parkovištích pro OZP.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji