Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkování

Autor Romana Hendrychová
Předmět Parkování
Dotaz

Dobrý den,

svého postiženého syna vozím denně do speciální školky,máme vyřízenou průkazku ZTP/P vč. označení auta. Vzhledem k tomu,že je problém s parkováním,tak vždy zhruba na 3 MINUTY zaparkuji  na značce " žluté vodorovné značení - zásobování pro obchod". Majitelka se na mě obořila,že si to místo platí,ať zde neparkuji,a když jsem jí vysvětlila,že se zdržím jen chvíli,kdy syna předám do školky,tak mě autem zablokovala znemožnila,abych odjela.

Prosím o informaci, zda mohu na této značce na chvili zaparkovat ,pokud pojedu pro syna a jestli majitele obchodu opravňuje toto označení ZÁSOBOVÁNÍ na jeho vyhrazené stání.

Děkuji,Hendrychová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hendrychová,

označení O 1 neumožňuje  zastavit tam, kde je zákaz zastavení. Žlutá čára však nenahrazuje tuto značku a tak je možné na nezbytně nutnou dobu na takto označeném místě zastavit. Váš problém není právní, ale vztahový, a to je vždy problém. Zkuste zaangažovat vedení školky zda by Vám nepomohlo s komunikací s majitelkou obchodu.

S pozdravem Václav Krása