Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkování

Autor trousil
Předmět parkování
Dotaz

Dobrý den,nikde jsem se nedopídil,jak je to s parkováním vozidel označeným kartou ztp v Praze.Konkrétně parkování v zónách,nebo v místech s parkovacími hodinami.Můžete mi prosím poradit jak to je popř. kde najdu vyhlášku,která toto řeší?V zákoně se o zónách nemluví pouze o zákazu stání.Navíc městští policisté v Praze známy svou arogancí sami nevědí a každý říká něco jiného.Děkuji Trousil

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Trousile,

existuje jakási dohoda o tom, že v případě parkování držitelů označení O1 v parkovacích zónách bude toto parkování tolerováno. Ovšem nikde nic písemného není.

S pozdravem Václav Krása