Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkování

Autor Kalhous
Předmět Parkování
Dotaz

jsem uživatelem ČID I.stupně pro těžkou pohybovou neuropatii. Nepožaduji od tohoto státu žádné výhody ale musím se nějak uživit. Vlastní auto používám na dopravu za zákazníkem, v hromadné dopravě bych cestu neustál. Problém který mě sužuje a komplikuje dopravu, je zaparkovat v místě bydliště. Dotazuji se zda je možné a za jakých podmínek dosáhnou označení parkovacího místa na SPZ. Dodávám že v žádném případě nechci zneužívat parkovacího místa ani označení pro zvlášť tělesně postižených osob-vozíčkářů. Doposud jsem nežádal o výhody ZT,ZTP a ZTP/P jelikož by to bylo nemravné vůči těmto lidem. Prosím o informaci zda je možné toto nějakou cestou realizovat

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kalhousi,

pokud chcete požadovat vyhrazené parkoviště na konkrétní SPZ, tak je nezbytné, abyste měl přiznané výhody II. stupně podle vyhlášky(průkazka ZTP) č. 182/1991 Sb. teprve na základě nich můžete požádat obec o vyhrazení takového parkoviště. Upozorňuji Vás však, že žádný pravní předpis nestanoví povinnost obce přidělit vyhrazené parkoviště. Tato věc je v kompetenci obce a záleží pouze na ní, zda Vám v žádosti vyhoví či ne.

S pozdravem Václav Krása