Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkování

Autor Eva Novotná
Předmět Parkování
Dotaz

Vzhledem k tomu, že na parkovacích místech pro invalidy i v ostatních místech parkoviště nebylo jediné volné místo, zaparkovala jsem na chodníku, kde auta běžné stávají, pouze čas od času se Městská policie rozhodne všem přítomným parkujícím dát ozdobu za stěrač. Má i v našem případě, pokud je vozidlo řádně označené známkou invalidy a danou chvíli byla postižená osoba přítomna včetně průkazu ZTP/P, policie právo nás pokutovat? Dohadovala jsem se příslušníkem až jsem nakonec musela se synem přeparkovat asi o 3 ulice dál, protože blíže nic volného nebylo, což viděl i sám policista. Bezpečnost provozu auto neohrožovalo. Poděkovala jsem mu, že nás policie tak pěkně chrání a pomáhá s jeho dovětkem, že on prý je příslušník policie městské a nikoli státní. Takže pro všechny občany, nenechte se mýlit - chrání a pomáhá pouze státní policie. Po městské policii žádnou pomoc nebo shovívavost ve zvláštních případech nečekejte. Není to její náplní práce. Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Novotná,

souhlasím s Vámi, že městský policista měl postupovat zcela jinak. Vždy záleží na lidském faktoru, zda je člověk naladěn pozitivně či negativně. Máte možnost si stěžovat na postup policisty. Stížnost bych adresoval na starostu obce, ten  je nejvyšší velitel městské policie.

S pozdravem 

Václav Krása