Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkování

Autor Iva hrubá
Předmět parkování
Dotaz

Dobrý den, můj dotaz se týká placení za parkování.  Velice často parkuji u polikliniky, kde jsou vyhrazena 3 místa pro vozíčkáře, ale většinou jsou obsazena, proto parkuji na jakémkoliv volném místě. Na tomto parkovišti se platí. Musím taky zaplatit, když mám označení vozíčkáře a stojím na jiném místě než je vyhrazeno pro vozíčkáře?Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hrubá,

záleží vždy na provozovateli parkoviště. Sleva na parkování nevyplývá ze zákona. Situaci, kterou popisujete je velmi častá. Jedinou šanci máte vysvětlit osobě na parkovišti situaci a snažit se ho přimět k tomu, abyste neplatila parkovné. Je to však pouze jeho rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása