Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkování

Autor Milan Milan
Předmět parkování
Dotaz

Dobrý den, p. Václave Kráso

mám dotaz, jedná se mi o to, že jsem za stěračem měl oznamení od městské policie o spáchání dopravního přestupku tím, že jsem stál mimo vyznačené parkovací místo, a dostavám se k jádru věci, před Našim domem, když přijedete po 17,00hod. není kde zaparkovat, ale je místo, kde lze bezpečně parkovat aniž bych někoho nebo něco ohrožoval, a teď to příjde za oknem jsem měl parkovací kartu ztp/p, můj syn je autsta. tak jsem šel na MP a pokutu jsem nezaplatil, udelal jsem dobře? Prostě se mi jedná o to, že před svojim domem nemohu v klidu zaparkovat a jdemi hlavně o to, když přijedu něky z terapie pozdě jestli prostě monu zaparkovat mimo oznčené místo, podotýkám, že už mám v řízení parkovací místo a to bude hotvé za 3 měsíce.

Děkuji Milan Milan

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Milane,

pokud jste neohrozil jiného účastníka provozu nebo jste neparkoval na zákazu zastavení, tak se domnívám, že byste pokutu neměl dostat. Doporučuji Vám však se dostavit na přestupkový odbor Vašeho města a vše řádně zúřadoval. Nestačí jen nezaplatit pokutu. Musí být ukončeno řízení o přestupku. Jinak byste se mohl dostat do velkých problémů.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji