Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkování

Autor Kunštár
Předmět Parkování
Dotaz

Dobrý den, před měsícem a půl jsem měl vážný pracovní úraz. Vykloubil jsem si koleno, potrhal většinu vazů a byl jsem s tím operován. Chci se zeptat, jestli lze získat nějaké dočasné povolení pro parkování na invalidech. Mám totiž polohovací ortézu, která mi dovoluje omezený ohyb kolene. Pohybuju se velmi špatně a při nastupování a vystupování z auta potřebuju více místa, kvůli plnému otevření dveří. Nehledě na to, že když potřebuju něco vyřídit, je pro mě obtížné chodit daleko. A např.před naším domem, je dost těchto parkovacích míst nevyužito, ale zaparkovat na normální místo, je velký problém a pak musím chodit opravdu daleko. Opravdu by to pro mě byl na nějakou dobu velý přínos. Děkuji za odpověď, Kunštár.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kunštáre,

bohužel takov´á dočasná průkazka na parkování není. Musíte požádat o průkaz ZTP na ÚP a na základě přiznání průkazu pak požádáte na vaší opbci s rozšířenou působností o parkovací průkaz. To co Vám tady píši je záležitost asi 6 měsíců a to možná již nebudete parkovací místio potřebovat, protože budete zdráv. nemám pro Vás jiné řešení.

S pozdravem Václav Krása