Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkování

Autor Kamila Soupalova
Předmět Parkování
Dotaz

Dobrý Den, proč při vyhrazení parkovacího místa před domem se na značky umisťuje SPZ vozidla a nikoliv číslo parkovacího průkazu? Vždyť když je osoba jež má místo vyhrazené přepravována více vozidly, případně se vozidlo rozbije a osoba má vozidlo půjčené tak defacto nesmí na tomto místě zaparkovat. Proč se tedy neuvádí číslo parkovacího průkazu? Je možné aby magistrát požadoval trvalé bydliště, vždyť ne vždy je možné mít trvalé bydliště v místě trvalého pobytu např. v pronájmu. Přeci by měla stačit nájemní smlouva nebo jiný oficiální doklad o tom, že daná osoba tam žije.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Soupalová,

na parkovací místo na vyhrazením parkovišti není právní nárok. Tudíž, pokud magistrát požaduje trvalé bydliště, tak je to v jeho pravomoci. U vyhrazeného parkovacího místa se uvádí SPZ, právě proto, aby tam nemohlo parkovat jiné auto. Nedalo by se to jinak kontrolovat.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.