Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkovani

Autor Buresova
Předmět Parkovani
Dotaz Dobry Vecer. Jsem na voziku a jezdim s manzelem v aute jako spolujezdec. Vcera jsme vsak meli problem s mestskou policii, kterou nekdo zavolal. Manzel stal na zakazu stani cca 15 min. vylozil mne z auta a sel me odvest domu. Problem je podle Mp, ze hned naproti jsou dve podelna musta pro invalidy. Avsak spravne je oznaceno pouze jedno a maji rozmer standartniho parkovaciho mista coz je problem a navic chodnik u mist pro invalidy je ve stavu kdy se v zime neprohrnuje a vlete se preklapi vozik na stranu. Jak si mame obhajit, ze zde bylo nutne stat? Skutecne na voziku nevystoupim vsude,protoze spousta mist pro invalidy nema 3.5 nebo 7 m. Proc takovato mista vubec vznikaji? Dekuji za pomoc Buresova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Burešová,

nejlépe bude když použijete vyhlášku č. 398/2009 Sb., ve které je stanoven rozměr vyhrazeného parkovacího místa, a to v příloze 2. V případě podélného stání u chodníku musí být délka stání nejméně 7 m a šířka 3,5 m. je to bod 1.1.4. přílohy 2. A´T si to Městská policie nastuduje.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.