Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkování invalidů

Autor Chmelař Josef
Předmět parkování invalidů
Dotaz

Pane Krása četl jsem Vaši reakci na parkování s falešnými inv. symboly v autě.Chtěl bych dát jen podnět jak by se to dalo zlepšit.

Z vlastní zkušenosti vím jak to řeší v Nizozemsku, kde jsem parkoval s naší invalidní známkou

v centru města kde je placené stání.Je to  stejné jak u nás, ale vedle inv.známky musí být fotokopie inv průkazu a číslo na průkazu musí být shodné s inv. známkou, jinak není možno parkovat a následuje odtah

Odpověd na dotaz:

 

Vážený pane Chmelaři,

děkuji Vám za nápad. Myslím si, že by to bylo řešení. My však usilujeme, aby  tato problematika  byla řešena nařízením Rady EU - jednotný průkaz pro všechny země stejný.

S pozdravem Václav Krása