Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkování

Autor Romana Šefčíková
Předmět parkování
Dotaz

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda může dostat pokutu za parkování držitel ZTP v případě,že vyhrazená místa pro invalidy i normální parkovací místa v místě jeho bydliště  jsou plně obsazená a on zastaví na místě vyhrazeném pro někoho jiného.Děkuji Romana Šefčíková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šefčíková,

držitel průkazu ZTP je povinen dodržovat všechna ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích, pouze s vyjímkami, které se vztahují přímo k oznčení O1 případně O2 jenž může obdržel držitel průkazu ZTP nebo ZTP/P. Tudíž pokud držitel ZTP zastaví na vyhrazeném parkovišti určeného pro konkrétní vozidlo, tak porušuje zákon a může dostat pokutu.

S pozdravem.

Václav Krása