Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkovani - parkovaci automat

Autor Josef Soukup
Předmět Parkovani - parkovaci automat
Dotaz

Omlouvam se, vyplnil jsem chybně email - tento je správně. Jednalo se o odtah auta, označeného parkovací kartou ZTP z placeného parkoviště v Táboře. Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Soukupe,

žádný zákon nestanoví povinnost v placených zónách parkování vytvořit místa pro OZP. Pokud je tam zřízenop zvláštní parkovací místo, tak pokud zřizovatel nestanoví jinak, tak i z těchto míst se platí parkovné. Domnívám se, že je to spíše na dohodu s Technickými službami v Táboře, případně na dohodu s vedením města Tábor, zda by Vám nebyla odpuštěna pokuta.

S pozdravem Václav Krása