Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkování - možnost získání ZTP

Autor Jan Zábrana
Předmět Parkování - možnost získání ZTP
Dotaz

Dobrý den,

jsem důchodce, 86 let, krom jiných onemocnění poměrně dost špatně chodím. V zimním období na zastávku MHD nedojdu, musejí mne tedy vozit autem děti a vnoučata. Bydlím v rodinném domku bez garáže, před nímž dost často nelze vůbec zaparkovat. Je nějaká možnost získat vyhrazené parkovací stání před vlastním domem pro moji potřebu? Jak mám postupovat? Mám se pokusit získat průkaz ZTP? Mnohokráte děkuji za odpovědˇ, Jan Zábrana 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Zábrano,

obraťte se na odbor dopravy Vašeho města a požádejte o vyhrazené parkoviště. Upozorňuji Vás, že na vyhrazené parkoviště nění právní nárok a město jej nemusí zřídit.

S pozdravem Václav Krása