Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkovací průkaz pro ZTP

Autor Romana
Předmět Parkovací průkaz pro ZTP
Dotaz Dobrý den,mám praktickou hluchotu ztrátu 98dcb.Do konce roku 2015 jsem byla držitelkou karty pro označení osoby zdravotním postižením,která mě umožňovala parkování na místech vyhrazených pro invalidy,což jsem využívala hlavně při nákupech centrech a před školkou i naším domem.Nyní mi byla karta odebrána.Chtěla by se zeptat z jakého důvodu jsme jako sluchově postižení o toto zvýhodnění přišli.děkuji za odpověď.Tichá

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Tichá,

pokud máte na mysli parkovací průkaz, tak ten skutečně není vydáván osobám neslyšícím, ale pouze osobám s tělesným postižením nebo osobám s mentálním postižením. Osoby neslyšící mají nárok na průkaz ZTP a současně na označení vozidla znakem O2, což je vyobrazení ucha na modrém podkladě. Toto označení musí mít s sebou ve vozidle, které řídí. Je to upozornění pro ostatní řidiče, že vůz řídí osoba neslyšící, a tudíž nemusí dobře reagovat na zvukové signály. Držitel označení O2 zároveň nemusí platit dálniční poplatky, ale to pouze na území ČR.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji