Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkovací průkaz O7

Autor Lubomíra Jaegerová
Předmět Parkovací průkaz O7
Dotaz

Dobrý den, ministerstvo dopravy si vydalo svou interní směrnici (je zvláštní, že MDopr.  nařizuje něco sociálním odborům) ,která ukládá sociálním odborům na pověřených úřadech III. stupně vydávat parkovací průkazy O7 (jsou to tiskopisy Min.dopravy, musí se objednávat přes odbory dopravy na úřadech), ale vydávají je sociální odbory. Sociální odbory nemají potřebnou techniku - laminátor - pro zatavení apod. Vzhledem k tomu, že sociální odbory, resp. ti zaměstnanci, kteří jsou pověřeni agendou dávek pro zdravotně postižené, příspěvku na péči a dávek v hmotné nouzi, od 1.1.2012 částečně přejdou na kontaktní pracoviště úřadů práce a částečně dostanou výpověď, by mne zajímalo, kdo tyto parkovací průkazy bude vydávat potom. Na úřadech práce jim o tom není nic známo. Nemohl někdo z MPSV projednat s MDopr., aby průkazy vydávaly odbory dopravy ihned od data platnosti vyhlášky, t.j. od 4.10.2011. Děkuji za odpověď.

S pozdravem  Lubomíra Jaegerová   

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jaegerová, 

vůbec jsem nevěděl, že je v této věci nějaký problém. Budu se o to zajímat. Děkuji.

S pozdravem Václav Krása