Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkovací průkaz na dálnici

Autor Pavla Khásová
Předmět Parkovací průkaz na dálnici
Dotaz

Dobrý den, moje dcera vlastní Parkovací průkaz pro těřce zdravotně postiženou osobu, tudíž na dálnici nepotřebujeme dálniční známku. Jestliže ale jedeme pro dceru z Plzně do Prahy do nemocnice a není s námi ve vozidle (bude až na zpáteční cestě po vyzvednutí z nemocnice), je nutné mít dálniční známku na cestu tam? Děkuji za odpověď. Khásová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Khásová,

samozřejmě, že toto je vždy určitá komplikace. Asi nejlepší postup je, pokud byste byli zastaveni příslušníky policie neplatit dálniční známku, vysvětlit jim, že jedete pro těžce zdravotně postiženou dceru a dohodnout se s nimi, že jim odešlete potvrzení ze zdravotnického zařízení o tom, že jste skutečně jeli pro dceru. Pokud nezaplatíte pokutu, tak bude přestupek řešen ve správním řízení, které vede zpravidla úřad s ropzšířenou působností, který je nejblíže dálnici, kde by byl přestupek zjištěn. Tak byste právě dodali ono potvrzení a správní řízení by mohlo být zastaveno. Vím, že je to složité, ale bohužel, jiná cesta asi není. Mohli byste si ještě koupit krátkodobou dálniční známku a vyhnout se těmto komplikacím.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji