Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkovací prukaz a ztp

Autor Kamila
Předmět parkovací prukaz a ztp
Dotaz

Dobrý den chtěla bych se zeptat pro držitele prukazu ZTP není parkovací prukaz? v zákoně je psané s výjimkou uplné nebo pratické hluchoty,to mám chapat tak že neslyšící nemají nárok na parkovací prukaz jako držitelé prukazky ztp/p? ptám se protože mám syna ktery má prukaz ZTP/P dostal parkovací prukaz tak jako druhý syn který má jen prukaz ZTP,nechápu pak jaktože všichni nemají nárok taky držitelé prukazu ztp.děkuji za info a za vysvětlení

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kamilo,

osoby neslyšící nemají nárok na parkovací průkaz, i když jsou držřitelé průkazu ZTP. Je to proto, že nemají problémy při chůzi a velmi často používají veřejnou hromadnou dopravu a parkovací průkaz je u nich nadbytečný.

S pozdravem Václav Krása