Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkovací průkaz a cizí auto

Autor Eva Novotná
Předmět Parkovací průkaz a cizí auto
Dotaz

P { margin-bottom: 0.21cm; }A:link { color: rgb(0, 0, 128); text-decoration: underline; }

Dobrý den pane Kráso, P { margin-bottom: 0.21cm; }A:link { color: rgb(0, 0, 128); text-decoration: underline; }

předem bych Vám  chtěla moc poděkovat, že jste ochoten, přes náročnou práci v politice, i nadále poskytovat informace a usnadňovat nám tím běžný život.

Pane  Kráso, kamarád mě upozornil na níže uvedé stránky a já bych Vám byla moc vděčná za osvětlení problému. Uvedený případ se mě osobně dotýká. Mám dlouhodobě odstavené auto pro náročnost opravy a nedostatek financí. Příspěvek na auto jsem nezískala, ale přesto, přes svůj hendikep, nedokážu cestovat 150 km do Prahy veřejnou dopravou. Jsem vděčná, že je někdo ochoten, ve svém vlastním volnu, dopravit mě do zdravotnic. zařázení a zpět. Uvedené tvrzení níže by mě vážně hodně zkomplikovalo situaci. Samozřejmě jedeme po dálnici a parkujeme v areálu nemocnice na můj parkovací průkaz.


Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný, sváteční den Vám i Vašim blízkým. Eva Novotná

 

( http://www.pohyblivost.cz/co-je-to-karta-prukaz-tp-ztp-a-ztpp.php)
část textu

Máte-li platný průkaz ZTP či ZTP/P a platný parkovací průkaz, ale vozidlo, v němž jedete, NENÍ Vaše nebo osoby Vám blízké, měl/a byste si zakoupit dálniční známku! To i přesto, že sedíte v autě a jste osobou zdravotně postiženou.

Zákon totiž stanovuje tuto výhodu pro zdravotně postiženého člověka a jeho rodinu, příbuzné, nikoliv pro úplně každého z široké veřejnosti, kdo postiženěho přepravuje.

Pokud tuto podmínku vědomě porušíte, může Vám být, např. při silniční kontrole, udělena pokuta.

Příklad: Jste majitelem/ majitelkou průkazu ZTP, ZTP/P, vlastníte platný parkovací průkaz pro osobu těžce zdravotně postiženou a známý Vás veze jeho soukromým vozidlem k lékaři. Na autě Vašeho známého by měla být vylepena patřičná dálniční známka, neboť toto auto není Vaše anebo osoby Vám blízké.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Novotná,

text, na který odkazujete, je v části parkovacího průkazu chybný. Parkovací průkaz je přenositelný a tudíž jeho držitel jej může použít i v jiném vozidle. Pokud jedete vozidlem Vašeho známého a máte parkovací průkaz, tak toto vozidlo nemusí mít dálniční známku při jízdě po dálnicích. Ovšem je pokud je ve voze držitel parkovacího průkazu, nebo se jízda uskuteční v přímé souvislosti s touto osobou.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.