Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkovací průkaz

Autor Jiří B.
Předmět Parkovací průkaz
Dotaz Dobrý den, nedávno mě došel dopis kde se také píše toto: """Dále vám sdělujeme, že pokud Vám v minulosti k vašemu průkazu mimoradnych vyhod bylo nasim uradem vydano dle ustanoveni 67 zakona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změně některých zákony (zakon o silničním provozu) i zvlaštní označení do vozidla pro parkování O1 AA šestimístné číslo (uvedeno na zadní straně průkazu) máte lhůtu nejpozději do 31.12.2012 u našeho uřadu vymenit toto stavajici označení pro parkování za novy parkovaci prukaz oznacujici vozidlo prepravujici osobu tezce zdravotně postiženou (nove oznacení 07 CC sestimistne číslo). Pokud máte zajem o tuto...........""" Zajímalo by mě co to pro mě znamená, mám si to jit vymenit? Pokud si to vymením zustanou me i nadale vyhody s toho plynoucí (parkování na vyhrazeném místě, použití jako dalniční znamky) Děkuji za odpoved a dotatecne preji vse nejlepší v novem roce.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jiří,

označení O1 si musíte do konce roku 2012 vyměnit za evropský parkovací průkaz. Jedná se pouze o výměnu. K této výměně však potřebujete 2 průkazové fotografie. Všechny výhody, plynoucí z označení O1 zůstávají i u tohoto průkazu.

S pozdravem Václav Krása