Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkovací průkaz

Autor Průková Jana
Předmět parkovací průkaz
Dotaz

Dovoluji si Vás požádat o radu ve věci vydávání parkovacích průkazů pro osoby těžce zdravotně postižené. V současné době je vydávají příslušné úřady obce s rozšířenou působností. Dle nového zákona č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením a o změn souvisejících zákonů, kterým se mění některé zákony zůstává oprávnění vydávat parkovací průkazy úřadům obce s rozšířenou působností. V praxi by to znamenalo, že průkazy mimořádných výhod vydá krajská pobočka úřadu práce a parkovací průkaz úřad obce s rozšířenou působností.

Je tomu opravdu tak? Mnoha lidem může tato skutečnost činit nemalé obtíže. Taktéž pravděpodobně úřadům obce s rozšířenou působností, odkud přechází  agenda péče o zdravotně postižené občany (vydávání průkazů mimořádných výhod, atd...) na krajské pobočky úřadu práce. Na úřadech obcí s rozšířenou působností nebude již k dispozici spisová dokumentace mimořádných výhod, atd.

Moc děkuji za Váš názor a odpověď

Průková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Průková,

je tomu tak jak píšete. Parkovací průkazy budou i nadále vydávat obce s rozšířenou působností, a to na základě průkazky ZTP nebo ZTP/P.

S pozdravem Václav Krása