Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkovací průkaz

Autor Volický
Předmět parkovací průkaz
Dotaz

Vážený pane Kráso,

nejdříve bych Vám chtěl poděkovat za záslužnou činnost, kterou činíte na poli zdravotně znevýhodněných. Měl bych na Vás dotaz ohledně nového parkovacího průkazu O 7.

Konkrétně můj syn je držitelem průkazu ZTP/P, ale je mu pouze pět let. Chci se zeptat, kdo za něj zníměný průkaz podepíše? Dále mám tchýni, která kvůli zdravotnímu handicapu není schopna podpisu (mentálně je v pořádku), je držitelkou průkazu ZTP a rovněž mi není jasné, jak to bude s požadovaným podpisem na zmíněné kartě? A musí si tuto akrtu vyzvednout osobně? V případě osob zbavených způsobilosti k právním úkonům předpokládám kartu podepisuje opatrovník?

A ještě bych měl jeden dotaz ohledně průkazu mimořádných výhod.  V případě, že by syn příští rok např. ztratil průkaz ZTP/P (příspěvek na péči nemáme), byl by mu vystaven stávající průkaz ZTP/P( oranžová forma) nebo by musel znovu podstoupit posouzení zdravotního stavu podle nové legislativy či by mu automaticky byla vystavena sociální  karta?

Děkuji Vám mnohokrát za Váš čas. S pozdravem Volický

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Volický,

za Vašeho syna samozřejmě podepíšete parkovací průkaz Vy jako jeho zákonný zástupce.  U osob zbavených svéprávnosti, kartu převezme opatrovník. V případě ztráty může být vydán duplikát.

S pozdravem Václav Krása