Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkovací průkaz

Autor Horáčková Bronislava
Předmět parkovací průkaz
Dotaz Dobrý večer, byl mi přiznán průkaz ZTP z důvodu zdravotního těžkého postižení, pohyblivosti. Dále jsem neslyšící. A protože jsem neslyšící tak mi byl odepřen parkovací průkaz.Proč všechny instituce neberou v potaz těžké snížení pohyblivosti? Neznám přesnou citaci zákona, ale v jednom odkazu na nettu jsem četla, že : majiteli auta se sluchovým postižením se parkovací průkaz nevydává. Považuje se za pohyblivého. Nejsem a nikdy jsem nebyla majitelem auta a tudíž nevlastním řidičský průkaz. Po úřadech a obchodech mne vozí snacha. Můžete mi sdělit zda mám nebo nemám nárok na parkovací průkaz nebo zda parkovací průkaz může být na jméno majitele vozu (snacha)? Děkuji za odpověď. Zdravím Horáčková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Horáčková,

záleží na tom, z jakého důvodu Vám byl přiznán průkaz ZTP. Pokud Vám byl přiznán z důvodu snížené poyblivosti a sluchového postižení, tak se domnívám, že byste měla mít nárok na parkovací průkaz. Pokud však v rozhodnutí o přiznání průkazu ZTP je uvedeno pouze sluchové postižení, tak bohužel Vám parkovací průkaz nemůže být vydán. Doporučuji Vám vzít si na úřad rozhodnutí o přiznání průkazu ZTP a tam jim vysvětlit, že jste osobou se sníženou mobilitou, tudíž máte nárok na parkovací průkaz. Pokud Vám nebude vydán, doporučuji Vám, abyste podala podnět na KÚ, který by měl situaci vyřešit.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji