Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkovací průkaz

Autor Ševčíková
Předmět parkovací průkaz
Dotaz

Vážený pane předsedo,

obracím se na Vás stran parkovacího průkazu. Měla bych dotaz, který se týká jeho vydání. Můžete mi říci, zda sluchově postižené dítě, kterému byl přiznán průkaz ZTP/P, má nárok na vydání parkovacího průkazu a zda je tomu také tak v případě dospělého člověka? Dále bych se zeptala, zda v případě přiznání průkazu ZTP má sluchově postižená osoba nárok na parkovací průkaz? Je-li to možné, můžete mne odkázat také na nějakou metodiku? Velice děkuji. S pozdravem Ševčíková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ševčíková,

dítě ani dospělá osoba se sluchovým postižením nemá nárok na parkovací průkaz, i když je držitelem průkazu ZTP nebo ZTP/P. Neslyšící osoba, pokud nemá jiné zdravotní postižení, tak nemá problém s mobilitou.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji