Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkovací průkaz

Autor František
Předmět Parkovací průkaz
Dotaz

Dobrý den.

Prosím  o zodpovězení tohoto dotazu.

Mám průkaz ZTP vydaný v roce platnost mi končí 31. 12. 2012,ikdyž u odvolací komise

(od 1.1.2012 jsem měl průkaz zrušen) z 14.6.2012 mi byl přiznán trvale, bohužel pracovnice ÚP mi jej vystavila jen do 31.12.2012 se zdůvodněním, že po novém roce budou jen S karty.  

Všude se nyní nabádá o povinnosti vyměnit stávající papírový průkaz do 31.12.2012 za nový parkovací průkaz s fotografií a odevzdat stávající označení vozíčkáře. Z toho důvodu jsem se dostavil na ÚP, kde mi bylo řečeno, že mi průkaz nevydají, když nemám S kartu. Nikde v zákonech jsem tuto podmínku nenašel.  Mohl byste mi poradit, jak v tomto případě postupovat.

A ještě jsem se chtěl zeptat jestli by nešlo zprostředkovat jednání s ČS  a nebo pravomocnými orgány o bezplatném výběru peněz pro invalidy v ČS bankách .

Předem děkuji  za odpověď.

           František

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Františku,

podle ombudsmana i poslanců není povinností občana převzít sKartu. Doporučuji Vám, abyste podal stížnost na postup úředníka ÚP přímo ke GŘ ÚP panu Jiřímu Kubešovi, jiri.kubesa@uradprace.cz. Stížnost směřujte na to, že Vám byl průkaz ZTP přiznán trvale, ale úřadník stanovil datum 31. 12. 2012, na což neměl právo. Žádný zákon nestanoví, omezit platnost průkazu jen proto, že mají být vydávány sKarty. Dále Vám doporučuji, abyste si urychleně došel na odbor sociální péče Vaší obce s rozšířenou působností, kde Vám vydají parkovací průkaz. Nezapomeňte si vzít jednu průkazovou fotografii a průkaz ZTP. Parkovací průkaz Vám bude vydán na místě.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.