Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkovací průkaz - platnost

Autor Alice
Předmět Parkovací průkaz - platnost
Dotaz Dobrý den pane Kráso. Měla jsem parkovací průkaz s neomezenou platností (nový, vyměněný mezinárodní O7 v roce 2012). Když jsme dostali příspěvek na nové auto a byli jsme po jeho koupi přehlásit všechny náležitosti, úřednice mi průkaz odebrala (přišla k našemu autu, špatně chodím) a vystavila nový s tím, že platnost je do konce roku 2015 stejně s průkazkou ZTP-P, kterou vlastním. Řekla, že když mi parkovací průkaz vydávali, tak se "ještě nevědělo přesně" co a jak bude a nyní je to prostě takto s omezenou platností. Chtěla bych se zeptat, jestli mi tedy parkovací průkaz bude vyměněn za nový současně s mým průkazem ZTP-P, který jsem měla také neomezený. Nikde jsem nenašla nic o omezené platnosti tohoto průkazu O7 pouze do konce roku 2015. Moc Vám děkuji za odpověď. P.S. Nyní posílám na Váš účet 500,- Kč za všechny dotazy, které jste mi už zodpověděl, jen díky Vašim radám jsem nevzdala žádost o příspěvek na nové auto, který jsem nakonec dostala. Už jsem Vám za to děkovala, ale jen díky nestačí. Jsem vděčná za Vaše odpovědi a za to, že stránky fungují.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Alice,

děkuji Vám za příspěšvek na účet NRZP ČR. Pokud jde o postup úřednice, tak byla příliš horlivá a nemusela Vám měnit parkovací průkaz z datem omezení do 31. 12. 2015. V příštím roce bude probíhat výměna průkazů OZP. Jakmile Vám bude Váš průkaz ZTP/P vyměněn, máte automaticky nárok na nový parkovací průkaz. Nemusíte se ničeho obávat.

S pozdravem Václav Krása