Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkovací příkaz v zahraničí Vídeň

Autor Sivie Krpcová
Předmět Parkovací příkaz v zahraničí Vídeň
Dotaz Dobrý den vážený pane Kráso, mám dotaz ohledně parkovacího průkazu jestli ho lze uplatnit na parkování i zahraničí a co je s tím vše spojeno. Průkaz ZTP asi v zahraničí neplatí, že? Vůbec si nedokáži přestavit jak to je. Nebyla jsem v cizině pomalu 10 let. Děkuji za podrobné informace a tímto vám chci popřát poklidné svátky vánoční a hodně zdraví v nadcházejícím roce. Jsem ráda, že tu pro nás jste a umíte vždy rychle a pohotově poradit. S pozdravem Silvie Krpcová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Krpcová,

v zahraničí neplatí průkaz ZTP, ale měl by platit evropský parkovací průkaz, který si na základě svého průkazu ZTP můžete vyzvednout na odboru sociální péče Vaší obce s rozšířenou působností. Tento parkovací průkaz Vás opravňuje i v cizině využít parkovací místa vyhrazená pro OZP.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji