Parkovací místo ZTP v místě bydliště

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, "odkud začít" s žádostí o parkovací místo ZTP v místě bydliště? Je potřeba nejprve zažádat na městském úřadě, kam spadáme dle trvalého místa bydliště a nebo na komunikacích města, které zajistí dopravní značku a značení daného místa silnice pruhy, ev. znakem ztp? Děkuji za odpověď
 
Eva Zlochová

Vážená paní Zlochová,

nejlépe bude když oslovíte Radu zastupitelstva Vašeho města se žádostí o zřízení parkovacího místa. Současně je nezbytné, abyste se obrátila na odbor dopravy města, protože on bude muset se dotázat Policie ČR, zda je takové parkovací místo zřídit z hlediska dopravní situace. Po rozhodnutí Rady města Vám odbor dopravy zajistí svislou dopravdní zančku a Vy budete muset zaplatit poplatek za vodorovné značení na vozovce.

Upozorňuji Vás, že žádný zákon neukládá povinnost obci takové parkovací místo zřídit.

S pozdravem Václav Krása

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením. Aktuálním projektem je sbírka na elektrický vozík pro sedmiletou Klárku, které lékaři ve dvou letech diagnostikovali Spinální muskulární atrofii. Cílem je vybrat pro Klárku částku ve výši 180.000 Kč. Více o Klárce na www.klarcinblog.cz. Pojišťovny nechtějí přiznávat elektrický vozík dětem mladším deseti let.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.