Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkovací místo pro ztp

Autor
Předmět parkovací místo pro ztp
Dotaz

Dobrý den,mám dotaz ohledně parkovacího místa u domu pro tělesně postižené.Dávala jsem si žádost a ta mě byla zamítnuna z požárních důvodů.Přitom je plná ulice aut a jen jedno místo pro postižené.Náš dům má 48 rodin a z toho je tu víc poštižených.Parkovací místo je na druhé straně ulice a naše ulice se v zimě moc neudržuje a kupí se tu bariery sněhu.Mám těžkou neuropatii nohou a chodím o fr.holích.Mám nějakou možnost dostam místo přímo u domu abych nemusela překonávat ty haldy či to obcházet.Jdu ted ještě na operaci se žílama-nedokrvuje se mě levá noha.Proč zdraví lidé mohou stát všude a poštižení žádat o jedno označení a ještě si to platit.Je to možné.Děkoji za odpověd Jára.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Járo,

přiznání vyhrazených parkovišť pro OZP je plně v kompetenci měst a obcí. Je potřeba se dohodnout s vedením města, za jakých podmínek by Vám povolili parkování před Vaším bydlištěm. Prakticky nemáte možnost se proti takovému rozhodnutí nikam odvolat. Doporučuji Vám jednat s vedením města.

S pozdravem Václav Krása